10 sposobów na samoocenę

Są osoby, które posiadają dobrze rozwiniętą samoocenę i potrafią powiedzieć: „wierzę w siebie w 100%”. Odsetek tego rodzaju osób jest jednak bardzo mały.
W społeczeństwie możemy znaleźć więcej takich ludzi, którzy mają problem
z niską samooceną
przez co czują się gorsi, brakuje im wiary w swoje możliwości
i czują się źle sami ze sobą. 

 

Ten artykuł nie będzie mówił o tym czym jest samoocena i co na nią wpływa. Przejdę od razu do konkretów i przedstawię 10 sposobów na to, by zwiększyć Twoją samoocenę. To krótkie wskazówki, które pozwolą Ci poznać siebie
i sprawić, byś poczuła się lepiej. 

 

  1. Poznaj swoje wartości – zastanów się czym jest dla Ciebie „wartość“, nie patrz w słownik, postaraj się sama zdefiniować to pojęcie. Ustal czym się w życiu kierujesz i co przekazujesz innym. To pomoże Ci poznać swoją własną wartość.
 

  2. Lista mocnych stron – taka lista to must have każdej osoby, która chce być świadoma siebie. To właśnie ona pomaga nam w chwilach zwątpienia i dodaje skrzydeł przypominając jednocześnie, że mamy swoje talenty i umiejętności.
 

Jeśli masz trudności z napisaniem takiej listy zaproś do zabawy bliskie Ci osoby. Wymieńcie między sobą spostrzeżenia na temat Waszych mocnych stron. Być może ktoś inny pokaże Ci odmienną perspektywę Twoich zalet. 

 

  3. Unikaj toksycznych relacji – nawet jeśli to bliscy znajomi, nawet jeśli jest to trudne - toksyczne relacje trzeba ucinać. Pomyśl: jak na Ciebie wpływają, co powoduje taka relacja. Jak się w niej czujesz? Jeśli źle, zacznij stawiać granice. 

 

  4. Zmieniaj swoje przekonania – poznawaj świat, ucz się nowych sytuacji, otwórz umysł i zmieniaj swoje dotychczasowe przekonania - zwłaszcza te negatywne. 

 

01 października 2019
Notesy w kropki

Siła Kobiecego Sukcesu 

ZOBACZ NOTES

03 września 2019
Na Instagramie pokazałam krótkie sposoby, które można zastosować na co dzień, by żyć przyjaźniej dla natury i ekologii. Te patenty, które poniżej przedstawię i opiszę, są bardzo proste do wykonania.

ZOBACZ POPRZEDNI ARTYKUŁ

INSTAGRAM

ZOBACZ KURS PEWNOŚCI SIEBIE

  5. Koniec z perfekcjonizmem – nie wierzę w doskonałość, myślę, że to przyjmowanie maski lub pozorów. A co się stanie, jeśli zadziałasz impulsywnie
i nieperfekcyjnie? Czy świat się zawali? Sama sprawdź efekty. 

 

    6. Lubię siebie. A ty? – popatrz w lustro i odpowiedz. 
 

    7. Każdy ma prawo być sobą – nie zmieniaj innych i nie pozwól, by oni zmieniali Ciebie na siłę. Inność jest sexy. 
 

   8. Używaj afirmacji – mów sobie codziennie miłe aforyzmy na swój temat. Od razu poczujesz się lepiej. 

 

  9. Chwal siebie – pamiętaj, byś to Ty sama siebie chwaliła. Nie czekaj na pochwały od innych. 

 

  10. Co zaniża Twoją samoocenę? – to pytanie do Ciebie na sam koniec. Ostatni sposób, byś zwiększyła swoją samoświadomość i zadbała o samoocenę. Jeśli znasz odpowiedź na to pytanie to już wiesz co robić. 

 

PLAN I SYSTEMATYCZNOŚĆ

 

Proste sposoby do wdrożenia od zaraz. Wystarczy jeden sposób każdego dnia, byś zaczęła pracować nad swoją samooceną. Niektóre punkty to proces trwający zdecydowanie dłużej niż dzień. Weź jednak pod uwagę to, by zacząć działać. Tu wystarczy plan i systematyczność, a efekty przyjdą same. 

 

 

Korekta tekstu: Joanna Julitta Jaroszyńska-Pyżalska

Autor: Dominika Bury 

Fot. Ćwiczenie koło życia.

@silakobiecegosukcesu_pl

2019© Dominika Bury.

Wszystkie prawa pilnie strzeżone. 

Polityka prywatności