Moje wakacje

Postanowiłam napisać artykuł o moim podróżowaniu, szczerze mówiąc raczej o małych podróżach niż tych dużych i podpowiedzieć fajne miejsca na spędzenie na przykład miłego weekendu.

 

Po co Ci wakacje?

Kluczowe pytanie, od którego powinnam zacząć, bo wiele razy słyszę „po co tak często Ci urlop?”.

Jakiś czas temu ( już kilka lat około 5-6) jak zaczęłam nad sobą pracować i lepiej poznawać swoje potrzeby, odkryłam odpowiedź na pytanie – Co sprawia, że jestem bardziej efektywna i mam więcej motywacji ?

 

Długo poszukiwałam odpowiedzi na to pytanie, długo obserwowałam siebie co daje mi energii, kiedy jestem najbardziej efektywna, jak pobudzać swoją kreatywność i wreszcie odpowiedź najważniejsza: jak wyznaczać i realizować swoje cele. By znaleźć odpowiedzi na te pytania, trzeba być świadomą siebie kobietą, a by być świadomą kobietą trzeba się sobie przyjrzeć i zastosować to na dłuższą metę.

I po czasie obserwacji siebie i nieustannym zadawaniu pytań odkryłam, że potrzebuję odpoczynku. Najlepiej aktywnego i w innym miejscu czy klimacie. Wystarczą mi 2 -3 dni, by zregenerować siły i wrócić do zajęć ze świeżym umysłem. Wtedy pomysły same przychodzą, cele same się określają a plan realizacji sam się pisze.

 

 

Jakie wakacje są dobre?

 

Jest zaś kilka elementów, które muszę spełnić, by dobrze odpocząć:

  • Zamykam sprawy: wszystko to co mam zaplanowane kończę, a to czego nie uda mi się załatwić, to zazwyczaj jakieś drobne kwestie. Robię to, po to by na urlopie nie mieć zmartwień.

  • Zaplanowanie podróży: wcześniej opłacam nocleg, orientuje się co mogę zwiedzać, gdzie w pobliżu są fajne atrakcje  i plus minus tworze zarys urlopu. Dzięki tej czynności, nie tracę czasu na pytania „co dziś robimy?” oraz nie stresuje się totalnie niczym.

  • Wypoczynek tylko aktywny: znam siebie i wiem, że jeśli średnio 40 – 50h w tygodniu siedzę przed komputerem to leżenie plackiem nie jest dla mnie. Gdy człowiek leży i nic nie robi, to walczy najczęściej z myślami (czy wszystko zrobiłam, co czeka mnie po powrocie itp.). Zaś gdy idę w góry lub wypożyczam rower i zwiedzam pobliską okolicę, męcząc się i pocąc – nie ma opcji myślenia o tym co w pracy.

  • Wieczory z widokiem: po wysiłku i aktywnym dniu, mam swój rytuał gdzie na maksa się resetuje. Dlatego domek, który rezerwujemy z mężem musi mieć taras/balkon i widok. Jeśli nie ma widoku to idziemy w takie miejsce, gdzie jest możliwość usiąść i popatrzeć z lampką wina na pejzaż.

 

27 sierpnia 2019

Siła Kobiecego Sukcesu 

ZOBACZ NOWĄ KOLEKCJĘ

22 marca 2019
Zaczęłam szukać swojego idealnego sposobu na to jak planować posiłki z różnych względów. Przede wszystkim pierwszym i priorytetowym celem, była oszczędność czasu i uwolnienie się od problemu „co jutro na

ZOBACZ POPRZEDNI ARTYKUŁ

INSTAGRAM

ZOBACZ KURS PEWNOŚCI SIEBIE

Ile wakacji mam w ciągu roku ?

 

Średnio 5 -6 wyjazdów „weekendowych”  w ciągu roku. Weekendowych jest w cudzysłowie, ponieważ czasem jest to 3, a czasem 5 dni. Zależy ile mam urlopu tak naprawdę.

 

 

W tym roku byłam już kolejny raz tak naprawdę w Bieszczadach i Zakopanem. Odwiedzałam również  Czorsztyn i Szczawnicę. I te tereny lubię najbardziej, jednak chodzenie po górach daje ogromną dawkę energii. W Czerwcu w podróż zorganizowaną ruszyliśmy do Czech, a przed nami jesienna wyprawa na Dolny Śląsk.

 

Sama nie wiem, czy marzy mi się podróż na wyspy tropikalne, gdzie jedynym zajęciem jest leżenie na plaży. Chodź dzięki temu, że co dwa tygodnie mam weekend na wsi, gdzie serio dom jest tak daleko od cywilizacji i bezwzględna cisza, nie potrzeba mi aż tak relaksu w stylu „nic nie robienia”.

 

CDN…

Fot. Dolina pięciu stawów.

Fot. Praga

2019© Dominika Bury.

Wszystkie prawa pilnie strzeżone. 

Polityka prywatności