Sposób na planowanie posiłków 

Zaczęłam szukać swojego idealnego sposobu na to jak planować posiłki z różnych względów. Przede wszystkim pierwszym i priorytetowym celem, była oszczędność czasu i uwolnienie się od problemu „co jutro na obiad?”.

 

Zdecydowanie obiady, to była moja pięta achillesowa i to na obiady właśnie, chciałam mieć jakiś patent. Śniadania, posiłki w pracy czy kolacje, dzieją się raczej spontanicznie, gdyż to nie przynosi mi większego problemu.

 

Sposób, który opisze Ci krok po kroku pozwala zaoszczędzić: czas, obiadową nudę oraz pieniądze.

 

Krok 1 -  stworzenie listy obiadów, które lubię i z chęcią gotuję.

 

Wzięłam karteczki, mogą być nawet zwykłe samoprzylepne i zaczęłam wypisywać dania. Na jednej karteczce, jeden przepis. Ewentualnie można również wykorzystać tył karteczki. Listę tą powiększam o nowe przepisy, które testuje na weekendzie, dzięki temu robi się pokaźna karteczkowa książka kucharska.

 

Mój mąż tyły karteczek wykorzystuje na to, by napisać przepis danego dania, co uważam za świetny pomysł. Wystarczy wtedy odwrócić kartkę z daniem i mamy gotowe składniki na listę zakupów.

 

 

 

 

 

22 marca 2019

ZOBACZ DZIENNIK WYZWAŃ​​​​​​​

12 marca 2019
Od dawna praktykuję medytację, zaś od niedawna praktykuję jogę.  O tym dlaczego te dwa tematy są dla mnie pokrewne i jakie dają mi efekty, czy w ogóle je dają, opowiem

ZOBACZ POPRZEDNI ARTYKUŁ

INSTAGRAM

ZOBACZ Listę TO DO

Krok 4 – robienie listy zakupów pod względem produktów do kupienia na obiad.

Wystarczy, że widzisz, jakie danie jest do wykonania i wypisujesz wszystko to czego potrzebujesz. Oczywiście wcześniej sprawdź swoje zapasy, by nie kupować niepotrzebnie podwójnych produktów.

 

Uwierz mi, że to działa i dobrze zarządza naszymi finansami.

Moja lista zakupów, która Ci się przyda. (Kliknij w zdjęcie.)

Krok 2 – stworzenie planszy, do powieszenia na lodówce lub innym widocznym miejscu.

Plansza zawiera dni tygodnia oraz miejsce zwane notesem.   

 

Krok 3 – planowanie.

W dowolny dzień tygodnia (u mnie niedziela), planujemy obiady na cały tydzień. Przyklejamy plasteliną lub magnesami karteczki na planszy
z dniami tygodnia.

O tym jaki mam sposób na oszczędzanie, dowiesz się wkrótce na blogu.

 

Dominika.

2019© Dominika Bury.

Wszystkie prawa pilnie strzeżone. 

Polityka prywatności